O nás

Co děláme

  • vývoj, konstrukci, prodej, servis a aplikace převodovek a převodových ústrojí

Organizační složka Nimda Co. Ltd. byla založena v roce 2002 s úkolem převzít a lokalizovat výrobu amerických automatických převodovek Allison řady XTG pro pohonné jednotky modernizovaných tanků T-72M4 CZ pro AČR.  Po zvládnutí tohoto úkolu byla v roce 2007 se společností Allison Transmission uzavřena smlouva o výhradním zastoupení pro Českou republiku.  Jako autorizovaný distributor zajišťujeme aplikaci automatických převodovek v nových projektech, záruční a pozáruční servis a prodej originálních náhradních dílů. Od roku 2008 prodáváme na území východní Evropy náhradní díly brazilského výrobce motorů MWM. Jsme schopni provádět pozáručním servis měničů výkonu americké firmy National. Podílíme se na modernizaci převodovek XTG a modernizaci různých vojenských vozidel  v zahraničí.

 

Máme k dispozici zkušebnu s vybavením od elektrických frekvenčně řízených motorů do výkonu 27 kW až po dieselové motory do výkonu 1000 HP, odpovídající vodní brzdy americké společnosti Power Test a dva seřiditelné setrvačníky až do 63 kgm2 .    

 

Můžeme nabídnout vývoj, konstrukci a dodávku převodových zařízení pro různé aplikace.

Co jsme realizovali

Mimo řady projektů a služeb pro AČR a zahraniční zákazníky jsme realizovali i další projekty, z nichž namátkově uvádíme:

Sestupný převod pro automatické převodovky Allison do vozidel Tatra

Návrh, konstrukce, vývoj a výroba sestupného převodu

Zobrazit více o projektu

Pohonná jednotka NPP 2000-1

Díky nové kompaktní pohonné jednotce NPP 2000-1 o hmotnosti 4200 kg vykazuje tank T-72M4 CZ oproti standardnímu T-72 výrazně lepší výkony, které jsou nyní srovnatelné i s nejmodernějšími typy tanků 3. generace.

Zobrazit více o projektu

Jsme držitelem certifikátu ISO9001:2015

Jsme držitelem certifikátu ISO 9001:2015, každoročně obnovovaného společností URS - United Registrar of Systems.

V systému dodavatelů NATO máme přiděleno registrační číslo 1773G